.přiznání: kalendář na rok 2017 nebude, ale...

Sestimsmiř. Pustina PA 2016.

Včera se na mě obrátili dva lidé s přesně stejnou otázkou: Bude kalendář 2017? Vzhledem k tomu, že jsem měla z nějakého důvodu kreativní blok jak sviň a za celý rok jsem nakreslila asi čtyři obrázky (z toho dva v posledním týdnu), pociťuji potřebu se veřejně omluvit: Ne, kalendář na rok 2017 vytvořit nestihnu. Musela bych ho mít už teď naplánovaný, nakreslený a postupně chystat obrázky k tisku. Což teď nemám.

Snad to zvládnu příště. Začátkem roku mi nešlo nic.Teď je toho najednou strašně moc. O prázdninách mě potkalo mnoho věcí, které jsem neočekávala a totálně mě pohltily - zejména samozřejmě focení, ale i šití, konstrukce oděvu a celkově výroba věcí rukama, což mi dlouho nešlo nebo jsem asi neměla pořádný důvod. Aktuálně ještě pořád jedu na mocné emocionální vlně: LARP, steampunk a dieselpunk, kostýmy, šití, práce s kůží, barevné vlasy, repurposing, DIY nádobí, obskurní šperky z čehokoli, východy slunce nad jezerem, post-apokalyptická čajovna uprostřed rozpálené Pustiny... Všechny tyhle věci jsem měla více či méně zasunuté v podvědomí a právě tohle léto se rozhodly, že se mi v té hlavě pěkně spojí a vytvoří unikátní nový svět. Je neuvěřitelné potkat živé lidi, kteří vnímají a chápou vaši kreativní ideu a chtějí ji v rámci LARPu uskutečnit! Zrovna teď tedy nemám žádné reálné kreslené materiály do kalendáře, ale cítím, že steampunkový kostýmový design a všechna přilehlá témata by se mohla v blízké době opět začít objevovat na mých papírech... třeba z toho něco bude. Inu, kakraholte! Předchozí kalendář mi také trval vymyslet a stvořit víc než rok. Někdy je trochu těžké najít smysl své práce. A skloubit ji s jinou prací. A se životem. No, co už. Příště lépe.

Tady je pár kreseb, které jsem letos vyplodila. Není toho moc a jsou to jen nedokončené nápady, sny, skeče... Fajn, asi trochu kecám, nejsou čtyři, haha. Třeba mi to teď půjde líp, když už jsem vám na sebe všechno napráskala :)

Komentáře

zkouška :)

Třeba bude změna, příští kalendář by mohl být z obrázků krajin, jistě nějakých pár hrstí jich v šuplíku najdeš.

Obrázek uživatele rionka

A to je zajímavá myšlenka, taky mě to už napadlo. Nevímproč jsem minule nechtěla vytahovat "staré" obrázky, měla jsem pocit, že ostatní věci už "všichni viděli" a tak musím udělat něco speciálního... ale možná, že ne.

Přidat komentář