.fascinující lidé: Selene Ahnese - Gibbous Fashions

Gibbous Fashions by Selene Ahnese

Začala jsem dělat náušnice a náhrdelníky, abych dala smysl svému chaotickému "umění" a udělala z něj něco "pochopitelného" a stravitelného pro svět venku. Ten svět se přece ode mně tak odlišuje. Stojí někdo o něco divného? Moje vnitřní já je chaotickej textilák, krom korálků miluju i hrabání v látkách, přejíždění rukama po švech, kupení myriád šňůr, stuh a starých krajek. Párání, šustění podšívky, navlékání nové nitě, skládání odstínů k sobě, namáčení do barvy... Nemám šicí stroj. Chybí mi. Po pročtení tohohle kousku internetu zas o krapítek víc.

Selene Ahnese mi z nějakého důvodu mluví z duše. Pohled na její šaty byl pro mě takové instantní zamilování. V posledních měsících je moje mozkovna konzumována myšlenkami na larpy, kostýmy, postapokalyptické oděvy, upcycling a repurposing, využívání starých a vintage materiálů. Její oděvy procházejí transformacemi, mají v sobě příběhy, historii, nehmatatelnou nádhernou "divnost". Jasně, že se to do mojí hlavy právě teď strašně hodí.

Neskutečně zajímavě přemýšlí. Snaží se najít v životě rovnováhu. Neuvažuje, proč něco dělat, ale rovnou to dělá: uprostřed lesa, na zahradě nebo ve svém ateliéru jako v noře šelmy, obklopená rozstříhanými textiliemi ze sedmdesátých let, rostlinami pnoucími se po stěnách a kočičím předením. Je fascinující.

"You don’t need to go to school. You don’t need anyone’s approval, acceptance, or certification to succeed. You do need determination, self-discipline & a strong work ethic. The longer you work at something, the better you will get at it. Believe in yourself, fall in love with the unknown, and just keep going! Have fun, and don’t be afraid to venture into uncharted territory. The best work out there in any medium is made for the sheer joy of it, without regard for rules or what came before."
-- Selene Ahnese


http://www.gibbousfashions.com
https://etsy.com/shop/gibbousfashions
https://www.instagram.com/seleneahnese/


Přidat komentář