.fotky: linuxAlt... pardon... openAlt 2015

openalt 2015

O víkendu 7. - 8.11 2015 se v prostorách brněnské FIT VUT odehrál další ročník konference OpenAlt, která navázala na mnohaletou tradici LinuxAltu a rozšířila se o další zajímavé tematické okruhy (otevřená data, právo, vzdělávání, mobilní technologie, open-hardware apod.) Jelikož se termín v posledních letech vždy kryl s naším Samhainem, minulý ročník OpenAltu jsem absolutně zasklila, ale tentokrát to vyšlo na další víkend (chválím!) Tři dny před startem jsme se hecli, že tu sobotu dáme a tak mě Ivunec a Zakňaktel kolem půl deváté vykopali z polospánku na nádraží a šli jsme do toho.

Galerie • 2015 11 07 OpenAlt [80 fotek]


Program se z bývalé á čtyřky transformoval v tabulkovou bestii, kterou můžete číst u oběda místo novin a pořád vám ještě zbejvá kus na zítřek. To samozřejmě zaručilo, že areálem neustále korzovaly skupinky diskutujících nerdů a nikdo se neměl šanci začít nudit, protože v jeden moment probíhalo vždy 4-8 přednášek v různých sálech plus několik dalších projektů, které jste mohli navštívit v jiných budovách. Tentokrát jsme se zúčastnili spíše méně exponovaných, tematicky neobvyklých přednášek - teoretický úvod do Montessori školství Kamily Balcarové, tipy, jak naučit děti programovat od Miroslava Suchého, info k Banana Pi R2 od Josefa Jebavého a vynikající projekt e-NABLE - přednáška Mira Hrončoka, o výrobě "robotických rukou" (protéz), které lze vytisknout s minimálními náklady na 3D tiskárně. (kde byli všichni? měli být tady! super.) V budově C se rovněž podávalo výborné kafe, sponzorované vpsfree.cz.


Bohužel jsme nestihli nakouknout do muzea počítačové historie, ale zato jsme díky @pidibi našli menzu, dali si řízek, absolutně se vyčerpali při hodině laserové střelby (kuše s optikou FTW, jo! malý holčičky se samopalama, jo!) a na závěr nás @xmlich02 protáhl na skvělý simulátor Boeingu 737 NG od aeroworks_cz. Zde jsme coby předposlední skupinka k "prohlídce" ztuhli cca tři čtvrtě hodiny, letěli do vývrtky, přistávali s letadlem nadvakrát a projeli několika obytnými budovami (ahaha). Myslím si, že jsme z toho vytřískali za jediný den maximum, bylo to skvělé. Děkujeme organizátorům za trpělivost ;) a příště si to snad zorganizujeme tak, abychom mohli zůstat déle a viděli více![ všechny fotky tu ]

a ještě komické video našeho letu:

Přidat komentář