.howto: květáková polévka

květáková polévka

Níže uvedené "recepty" jsou a i nadále budou spíše takové mentální poznámky do budoucna, neboť člověk (ehm, já) mohutně zapomíná, co jen může a za rok tu určitě bude pobíhat a vykřikovat, že neví, co do té vody kromě toho květáku ještě patřilo. Rionek není měřící typ, vaří intuitivně a místo vážení hází ingredience do hrnce náhodně. Zatím se neotrávil.
• obrázek: recepty.eu

Dnes: Květáková polévka.

Nejprve zakoupíme - vcelku logicky - větší květák, který opláchneme, rozdělíme na růžičky a povaříme asi 15 minut v mírně osolené vodě. Uvařené kusy květáku je následně třeba rozdělit na menší kousky, které se můžou třeba prolisovat přes síto nebo rozmixovat. Ale pokud máte chudou domácnost a nula mixérů, tak vám v polévce prostě budou plavat kousky květáku a taky to nevadí.

Zatímco nám právě uvařené propasírované/rozcuckované květáčky chladnou, nakrájíme si cibuli (nebo si ji necháme nakrájet, haha) a připravíme si vývar. Tohoto lze dosáhnout povařením kusu masa ve vodě nebo klidně i rozpuštěním Maggi kostky, každému, co jeho jest. Já jsem povařila kuřecí skelet asi půl hodiny v papiňáku s malým množstvím soli, trochou pepře, nového koření a třemi hřebíčky. Vyvařené a nepříliš osolené kuřecí krky jsou mimochodem vynikající pochoutka pro krysy. Pokud jim je nabídnete k večeři, vyrvou vám krky i s rukama.

Do většího polévkového hrnce dáme olej s hrstkou kmínu. Jakmile se olej rozpálí a kmíny začnou "praskat", hodíme na ně cibulku a osmažíme ji do růžova. Pak se do hrnce nalije vývar a do něj se umístí všechny naše předpřipravené květáky. Je docela užitečné si menší část květáku odložit za syrova na později a nevařit ji hned s první dávkou - přidáte si ji do hrnce až nakonec a tak kromě generické květákové kaše strávník v polévce najde třeba i celou růžičku. V této fázi polévku provaříme a můžeme přidávat různé další věci, například jíšku pro zahuštění nebo trochu smetany na zjemnění. Přisolíme, okořeníme - můžeme lehce opepřit nebo přihodit trochu nastrouhaného muškátového oříšku. Povaříme, dokud nejsou všechny květáky měkké. Na talíři dozdobíme třeba pomocí smaženého "hrášku". Sníme!