.jste magor? nakreslete strom!

strom

"Nakresli strom, poznám, jaký jsi a uhádnu, jaký máš vztah ke svojí rodině," objevuje se čas od času na různých mystických blogískách pubertálních elfek a čarodějek, které si chtějí přivydělat. Dokonce se prý takové rozbory začínají dělat i na pracovních pohovorech. Asi aby zjistili s předstihem, že jste psychopat. Artur Dent White Dog byl prý požádán o kresbičku oblíbeného zvířátka - to bych asi byla v háji, protože bych musela namalovat klubko pěti krys s čumáčky a pacinkami a to není zrovna hned, víme? O zaručeně positivním psycho-kryso-dojmu na budoucího zaměstnavatele nemluvě.

Ne, že bych Baum test nebo jiné psychologické postupy zpochybňovala, samozřejmě to není úplně mimo mísu a jisté informace o své oběti získat můžete, stejně jako třeba pomocí grafologie. Test se stromem je ale už mocně profláklý a na internetu najdeme asi 256 způsobů, jak ten kmen a korunu načmárat, abychom vypadali, že jsme děsně vyrovnaní, pozitivní, dynamičtí atd., protože to se po nás přece chce.

Nejvtipnější je klasická položka "Nemusíte umět kreslit!", která se v návodech, jak na ten správný strom, nachází. A co si počít, když shodou okolností kreslit umíte? Kreslím už dlouho, mimo jiné i stromy. Často. Jsou vždycky košaté, komplikované, s miliardou rozvětvení, suků, vrásek v kůře, zakroucených kořenů. Rostou z nich jablka, diamanty, očička, krysí ocásky, kočky... nebo vůbec nic.

Předpokládám, že to znamená, že jsem magor. A každej by mě hned chtěl k sobě do práce včetně všech těch koček, krys a očí. Take your favorite mad person to work today!

Komentáře

Vztah k rodině se nejlépe pozná ze stromu geneaologického.

Na ten web psalo víc lidí. A cítím se ošizen, páč po mně nikdo nikdy nic nakreslit nechtěl. Ale možná je to tak lepší, protože bych naschvál udělal dvě tečky. Jedna by byla domácí roztoč a druhá volně žijící...

Oňufávám Tvůj nový blogísek a nadšeně kvíkám nad zelenou, Zelená paní. Je to fajn zase po dlouhé době něco od Tebe číst. Jen tak dál. :o)

Obrázek uživatele rionka

Le Sorcier: Dík za upozornění, nevšimla jsem si podpisu, opraveno.