.lepší pozdě a nakřivo než nikdy: #kreslim30

oblaka

Pomalu se nám zase zkracují dny. A když člověk tak úplně neví, kdy začít, může být ze všeho nejlepší začít dneska. Začala jsem s twitterovým projektem #kreslim30. Je (bude?) k vidění na této adrese: rionkakresli.tumblr.com.

Nejsem příliš tematický typ. Část témat z původního zdroje pro mě zřejmě nebude mít význam (ale autorku uznávám!). Na druhou stranu, čas od času se mi na internetech hromadí různé inspirace typu "to draw" (ano, najdete je taky tam). Je možné, že nebudu schopna publikovat věci "přesně každý den", vím, že to neumím, nemám v krvi mnoho pravidelnosti. Jsou dny, kdy netuším, co je za den, za měsíc. Na druhou stranu, vím, že nejsem jediná, co se snaží stíhat strašně moc věcí v krátkém časovém úseku - a tihle lidé mě nakonec vždycky nejvíc nakopli. Přidávání těch hezkých věcí do rozvrhu funguje mnohem líp, než naopak.

Nebude to nijak konceptuální (toho mám dost vedle; to be announced). Bude to náhodné, nahodilé, nedokonalé, narychlo. Stejně mám tendenci si čmárat po věcech, dělat si vizuální poznámky na účtenky a skicovat zajímavé pocity pro případný pozdější rozvoj. Budeme to tedy brát jako takový experiment, snahu vyrovnat se s kreativním nutkáním zveřejnit cosi nového bez pocitu viny, že "příliš spamujeme".

Platformu tumblru jsem si zvolila proto, že všem těmto pošahaným požadavkům vychází vstříc - vyfotím a publikuju nesmysl i z autobusové zastávky, nemusím se zabývat skenováním a dokonalou editací v domácích podmínkách (kde někdy hned usnu anebo potřebuju soustředěně pracovat na něčem jiném anebo se přejíst a zírat na seriály o úplně jiných světech). A někomu se to tam taky může libit. Třeba to bude fugovat. Uvidíme.

Přidat komentář