.očičkalendář 2016 (2.): co vznikne ze sněhových vloček? #anketa

Leden

Když dva jsou jako jeden, v máj promění se leden. CHÁ.
Je vám dnes horko?
To přejde...

Tohle je lednová bytost, pracovním názvem Ledenka. Byla dokončena až jako poslední z celého kalendáře a to po zavržení asi pěti jiných neúspěšných kandidátek. Člověku se skoro dere na jazyk slovo "paradoxně", ale ve skutečnosti to dává smysl: když chystáte něco, co se má nacházet na první stránce, potřebujete a chcete, aby to bylo krásné, úchvatné a výjimečné. Eleanor / Ellinor vznikla jednoho večera "vedle" všech oficiálních pokusů spíše omylem, nějakou křivě ořezanou pastelkou; sama od sebe se mi vecpala pod ruce s tou svojí ďolíčkatou bradičkou a se všemi těmi svými kýčovitými ledovými serepetičkami, kterými se tak ráda ověšuje, i když jde jenom před barák se smetím :) Je nehorázně modrá, koukavě přidrzlá, ráda nosí ledovou korunu, jako by jí patřila, i když ještě pořád nedosáhla plnoletosti... a z počáteční nejistoty (není moc modrá? nemá moc křivé oči? nevadí, že jsou křivé ty kravinki kolem? není to na první stránku prostě málo?) se při každém pohledu z/do těch modrých očí navzájem utvrzujeme, že ne: není to málo! Je to leden! Ve všech ohledech.

Ačkoliv na monitoru se zdá modrá kresba po zesvětlení a vybělení podkladové textury až trochu !!!MOC!!! modráatakytyrkysová, věřím, že pro tisk to bude jen dobře. V následujících týdnech si zkusím upravené kresby vytisknout na (foto)papír, který mám k dispozici doma. Sami víte, že dokážu s trochou snahy vygenerovat až nehorázně řvavé barvy a testování různých kombinací mě dokáže zabavit na dlouhé hodiny. Takže uvidíme.

Ačkoliv se může nabízet podobnost s Frozen, zmiňovaná disneyovka ani Elsa za to prakticky nemůžou; spíš jsem se pokoušela nakreslit někoho, kdo by byl přirozeně schopen nosit některé z těchto korunek - především ty křišťálové a ledové; pozor, new obsession detected.... Pochopitelně vyhrálo nejmladší, přirozeně šarmantní dítě královny Zimy, kteréžto jsem si (i s podobou zbytku rodiny) vymyslela jednoho zimního večera kdysi v průběhu 90's. Slečna dcera se zabývá uměleckou tvorbou ledových květů, vloček a střechýlů, její bratr a sestra se starají o vichr a o sněhovou bouři. Situační komika vznikala vždy, když tato božstva potkala obyčejné lidi. Vymyslela jsem o tom tehdá pár pohádek, někdy je možná někam napíšu.

Mimochodem, potřebuji se rozhodnout, jak se má slečna jmenovat. Myslíte, že vypadá spíše jako Eleanor, nebo Ellinor?

• INFOBOX •

Jméno: Eleanor / Ellinor (?)
Role: leden
Technika: kresba různě modrými propiskami + modré pastelky
Popis: Zdánlivě chladná, ale pod povrchem šibalská mladší dcera královny Zimy. Ráda si hraje s mrazem a ledem. Provází ji sprška sněhových vloček, kterými si zdobí svůj cop.
Datum vzniku: 2015
Zveřejněno: dosud nikde.

Přidat komentář