.očičkalendář 2016 (1.): očičkytka, úvod, cover, plán

očičkytka

Ahoj! Očičkalendář BUDE. Je potřeba to napsat tučně a zeleně, protože představovat si to potichu v hlavě mi nějak nestačí a hlasy v hlavě se občas překřikují, tvrdí mi, že tuhle věc nikdo nahlas neříkal atd. Takže: Kalendář je v přípravě! Opravdu.

Jakkoli nereálně a obrovsky to zní/vypadá, dvanáct obrázků mám už dávno nakreslených - a pokud pominu finance, nic dalšího nestojí projektu v cestě. Jako naschvál se nám nedávno pokazil scanner, ale naštěstí to dobře dopadlo. Po naskenování "se" obrázky ještě budou muset editovat do finální dokonalé podoby (největší cukání mám ze "správné přípravy tiskových dat v barevném prostoru blabla", což mi zní asi jako návod na Potěmkinovu vesnici v kočkočtině). Někdy se mi zdá, že ten plán je větší než já, ale představa, že něco dotáhnu do konce, je mocně lákavá. (Kdo nemá problém s dotahováním do konce nebo se zpochybňováním smyslu své práce, naštěstí neví, co plácám.)

Tohle je očičkytka. Živá rostoucí očičkatost, která vás z květináče bude pozorovat svou roztomilou bulvou a za sluncem se otočí všema očima. Na prvním obrázku níže můžete vidět očičkytku, kterou jsem dokončila letos v roce 2015, pod ní je původní verze z roku 2008. Kdybych původní obrázek kdesi neztratila, asi by mě nenapadlo tentýž motiv znovu překreslit a zvětšit. Ale originální čmáranec na otrhaném listu ze sešitu formátu A5 mezi několika stěhováními zmizel a zbyl mi jen starý scan, příliš malý na to, aby se dal vytisknout na á čtyřku (ach, ty roky, kdy se nám zdálo 1000 pixelů hodně... pamatujete?). Takže jsem lehce vytiskla bledý obrys původního obrázku, znovu dokreslila a tak nám VELMI pomalu (ale jistě) vznikla očičkatost 2.0. Na okraji papíru můžete vidět pomalu se posunující dataci vzniku, muahaha.

Nejprve jsem měla pocit, že výsledek není tak dobrý, jako první verze, ale čím víc je srovnávám, tím víc se mi nová varianta líbí. Je sytější, něžnější, promyšlenější, s ňuňu texturou. V hlavě mi ožívá kdysi odstrčený plán vytvořit náhrdelníky s očičkytkou na krk, tentokrát jako nositelný mikrosymbol nového roku. Vypadá to totiž, že nový rok bude nevídaný, koukavý a barevný. Očičkytka, zdá se, po letech konečně našla své místo.

Očičkytka / eyeflower z roku 2008 (složka na deviantartu):

P.S.: Co je to ta očičkatost? No, já myslím, že je to určitý pocit.

• INFOBOX •

Jméno: Očičkytka
Role: cover (obrázek na přebalu)
Technika: kresba barevnými propiskami + drobné přispění žluté pastelky
Popis: Květina, která je obtěžkána velkými rozvitými plody - živýma koukavýma očima. Zvědavě se rozhlížejí na všechny strany, komunikují mezi sebou a otáčí se ke slunci.
Datum vzniku: původní nápad 2008, nová zvětšená verze v letech 2013-2015
Zveřejněno: http://rionka.deviantart.com

Komentáře

Ta novější očičkytka je opravdu pěknější, vyloupla se do krásy. Žádné rušivé pozadí a i když na mě přímo nekouká, stejně na sebe přitahuje pohled :-D Pěkné.

Renesance očičkokytky? Och! Ach! <3
To je nostalgie prostě :o) Víc!
A kalendář samozřejmě chci. Už jen kvůli kytce!

Přidat komentář