.ozvěny středoškolských humorů: 10 let po maturitě!

Petrov

Ve čtvrtek 4.12. jsem se viděla s kamarádkou a bývalou spolužačkou Peťkou, která je momentálně na mateřské se svým malým archandělem Gabrielem. Prodiskutovaly jsme mnoho historie a dostaly se opět i k tématu školní kroniky! Kroniku jsem dávala s pomocí spolužáků dohromady v letech 2002 až 2006. Tehdy jsme sice ve škole už měli internet, ale nikdo k němu nesměl a počítadla byla zásadně skryta pod dečkami v zamčené učebně. Všechno jsme tedy psali rukama, vlepovali fotky, kresby, karikatury, taháky, seznamy profesorských hlášek i ukradené cedule z tkalcovny. Většina vtípků je šíleně pubertální - aby taky ne, když nám bylo šestnáct.

V poslední době čím dál častěji potkávám své bývalé spolužáky - naprosto náhodně, na ulici, na festivalu, v galanterii a podobně. Začala jsem se tedy v myšlenkách opět zabývat možností digitalizace kroniky. Zatímco před deseti lety jsem si foťáky mohla pouze půjčovat (mělo to i výhodu, dokážu vás vyblejsknout či smazat fotku nezávisle na typu aparátu) a o barevné tiskárně marně snít, dnes už dává absolutní smysl, že třídní zápisky zakotvily právě u mně - dovedu zařídit doménu, webíček a s pomocí ostatních i A3 skener. Jedním z plánů na příští rok bude tedy převod pubertálních humorů třídy 4.V na jedničky a nuly. EDIT: bude to tady!

Druhý plán, který bych v příštím roce moc ráda uvedla do reality, je třídní sraz. V roce 2016 budeme mít 10 let po maturitě. Je humorné, že jsem se nikdy nepovažovala za ten "typ", co by měl organizovat tyhle akce. Dyť su na palicu, mám problém stihnout libovolný vlak a nepamatuju si žádná jména ani telefony, hahaha. Inu - možná, že se mýlím a přesně takového magora v dané situaci potřebujeme.

Vím, že většina lidí nemá třídní srazy moc ráda, protože se obává, že ve srovnání s úspěšnými spolužáky budou vypadat jak banda lúzrů. I já jsem tím prošla - ale sraz se základkou, kam jsem se na poslední chvíli odhodlala dostavit, byl nečekaně zábavný, aj když sem vypadala jak beďar. Koho by to ale zajímalo, když jsem vytáhla složku obrázků. Na střední jsme byli mnohem víc stmeleni společnými zájmy, filosofiemi a životními karamboly. Některé z těch lidí považuju dodnes za své kamarády, i když se moc nevídáme. Když o tom celém tak uvažuju, je mi z toho hezky. To znamená, že je to dobrý nápad.

A proto: Choďte na třídní srazy! Je to fajn :)

Komentáře

To je úžasné, na to jsme se u nás nikdy nezmohli. Klubových a oddílových kronik jsem viděl spousty, ale takhle punkovou třídní kroniku ještě ani jednu. Rád si počtu.

Obrázek uživatele rionka

JzA: To víš, výtvarníci! Koncem třeťáku a čtvrťáku, když začala být maturita vážné téma, jsme trošku polevili, ale celkově to je nadstandard. Většina vtipů je strašně pubertální. Budu se těšit. :)

Přidat komentář