.předjaro 2015: tam, kde prší na bledule a protoklíče

bříza

Tady jsou nějaké obrázky z minulého týdne. Moravská vrchovina je záludná - je jedno, jestli se jdete projít po Blanensku nebo po Olešnicku, vždycky je tam tak o deset stupňů míň, než v Krně. Dny tudíž ubíhaly převážně ve znamení mokra za límcem, četby a teplého čaje. Skoro celou dobu bylo zataženo, ale na fotkách to není moc poznat. Jsou to spíš takové pocity než nějaká "ucelená reportáž". Barevnost převažuje hodněmodrá a jarnězelená, takže jaro je asi opravdu tady. Po dlouhé době jsem něco nafotila i (pseudo)černobílým okem. Mám z nich radost.2013 04 30 předjaro na lomu [65 fotek]

Sněženky, bledule, stydlivě se rozvíjející protoklíče. Déšť jako dárek zdarma!


Stromy, lesy, tvary, večery.

Starý statek za rybníkem.

Diamantová stezka do země Oz.

Čaj a teplíčko.


Komentáře

Krásné, krásné. Umíš všemu dát tu správnou barvu, filtr a úhel. Zanesla jsem protoklíč do svého slovníku, leč v lese po nich ani vidu ani slechu, je tu na severu prý pořád nějaká zima a sotva kvetou fyjalki. Předjarní opráski důkladně prostuduju, přitahuje mě jejich atmosféra (erm ostatně jako vždycky) :).

Obrázek uživatele rionka

Trin: díky moc! fyjalki ještě nemám, ale na podzim tam u nás někdy bývají ocúny... v květnu snad bude víc barviček.

Moc pekny! Je uzasny co dokaze vypadnout, kdyz ma clovek chut a talent :)
Ja si sice v minulosti poridil zrcadlo, ale fotim tim maximalne figurky, do prirody se nedostanu a kdyz jo, tak to proste "nevidim".

Obrázek uživatele rionka

Alpharius: Já se do té přírody vykopávám pravidelně a zcela záměrně. Být dlouhodobě v umělém hranatém prostředí bez možnosti sahat/čichat/cítit mě ubíjí.

Přidat komentář