.první jarní koleje

brno maloměřice

maloměřice jih: deset stupňů, sluníčkovo, všecko dobře. koleje na všechny strany, tzv. všudeběžné. zviřátka!

z počátečně nepříliš pěkného dne se nečekaně vylouplo cosi naprosto nádherného. uvědomila jsem si to u řeky, kde do pozvolna tajícího bahna kdosi rozházel několik hrstí fialek. každých deset metrů se nad trsem kvítí rozplývá nějaký fotograf. hladinu čeří siluety kačenek, do vody zasněně hledí maminky s kočárky i random opilci s flaškama vína.

pár kroků od hlavního tahu začíná úplně nový svět: místo kolony aut slyším ptáčky a hřejivý vzduch je prosycen typickou železniční vůní dehtu.

u stavědla v maloměřicích je mnohem tepleji než dole pod mostem a mezi potrhanými mraky prosvěcuje slunce-žblunce natolik intenzivně, že si musím sundat bundu a snížit zapomenuté iso ze včerejších 400 na 100, aby bylo na fotkách i něco jiného, než bílej flek.

na úzké bahnité cestičce vedle kolejnaté spleti potkám postupně asi pět železničních lidůch, ale je sobota odpoledne a nikoho neprudím ani nelezu za cedulky se zákazem, takže mě nikdo netouží vyhazovat, pohoda. po rozličné květeně mezi pražci, žlutomodré lokomotivě a vlaku naloženém auty potkávám na uzavřené zarostlé vedlejší koleji i ňuňu zajíce, který na mě rozšafně mává slechy a čuchá k výhybkám (fotky mám jen z dálky, neb jsem v nejlepším právě telefonovala s mužem a videotelefony kombinované s kanónem, co vyfotí detailně chlup v nose na sto metrů, zatím nemáme, ale co už. enjoy the moment and put your phone down, wtz). člověka by nenapadlo, jak je takové chození po kolejích náročné na fyzičku, pořád samé kopce, pražce, odbočky a podobně. oběd spálen jako nic. bolí mě nohy a tak zbytek odpoledního plánu skrečuju a jdu si dát čaj :)

(pani apačková tvrdí, že deníčky je nejlepší postnout hned po dopsání telefonem rovnou z divočiny, abychom se vyhnuli zbytečným korektůrám a marným pokusům o online rešerše, tak teda jo. jestli někdo víte, co je v těch kolejích kromě dehtu, že to tak voní, tak mi to sem napište.)

fotky z krásného modrého dne najdete tady.

Komentáře

Obrázek uživatele rionka

p.s. ta vůně je karbol :)

Přidat komentář