Story Behind a Picture: The Peacock - Páv (2018)

The Peacock

„V březnu se mi stalo kouzlo. Od té doby maluju jak divá.“
28.4.2018


NA POČÁTKU tohoto příběhu byl Instakrám. V posledních měsících chodím sbírat inspiraci hlavně tam a chytlo mě to fakt hodně. Do oka mě udeřila malířka a lektorka Kellee Wynne, která publikuje každých čtrnáct dní jednu barevnou paletu pro inspiraci svým studentům a followerům, aby měli zajímavou novou výzvu pro své malování. Jedna paleta mě totálně dostala do kolen: Loud As A Peacock. Tyrkysová, smaragdová, modrá, kousek zlaté. Kdo by to byl čekal, že?

Ten obrázek jsem si uložila už minulý víkend, nejen do telefonu, ale i do hlavy do šuplete TODO. No a včera jsem si takhle sedla a najednou se to stalo.

Když najedete na pravý okraj instagramového obrázku myší, dá se mezi nimi listovat - dala jsem jich tam víc!


Celá malba trvala asi šest nebo sedm hodin, rozložených do dvou dní. Nepoužila jsem nic jiného než akvarel plus bělobu, namíchanou do téhle specifické tyrkysové, vlastně ani žádnou podkladovou tužku. Celá báze a struktura vznikla v rámci dvou olbřímích flow v rytmu elektronické ambientní hudby. Experimenty v malbě jsou jako hluboký nádech. Chyby nejsou konec, ale naopak začátek. Chybujme více! Výzvy vedou k nadšení a nadšení je životně důležitý.
Barevná kombinace tohoto typu mě uklidňuje a zároveň nabíjí - je to jako zamlžená ranní hladina jezera, taková introvertní varianta živelného ohně naruby. Klidná soustředěná síla, čárky, tečky a vesmír. Devět per s očičkama jako devět životů. To číslo jsem neplánovala, nějak se jich tam stalo devět a došlo mi to až po úplném dokončení obrazu.


Kromě aktualizací z obrázkového šuplíku jsem dnes také zvládla oběd, pobíhat s veselými krysami a oprášit profil @ocickatost na Twitteru. Reakce lidí byla neuvěřitelná, asi hodinu mi chodila různá srdíčka ze všech stran! Úžasné, děkuji všem. Tak to ještě není mrtvý, Dejve. Kreslím teď strašně moc. Do kalendáře, do šuplíku, do mozku, ve snech. Mimo to se mi podařilo ovládnout Instagramové stories a přijít na tzv. "nový algoritmus" - bezva novinka, znevýhodňující lidi, kteří dlouho/nikdy nekomentovali vaše příspěvky. Prostě se jim v tom feedu neukážou, i když vás prokazatelně sledují. Otravné. Naštěstí mě komentování jinejch baví a třeba to začne bavit i vás. Jeden smajlík za tisíc slov. Bude-li vám přebývat nějaké nevyužité emoji, skočte mi ho dát na IG @rionka_cz, budu moc ráda :)

Dobrou noc!Komentáře

Zlato v tyrkysu mě baví.
Děkuji ti za nádheru,
za obraz, v němž péro paví
jako štětec adresný
oprašuje staré sny
při nedělním podvečeru.

Přidat komentář