.strom sem, strom tam

strom z roku 2004

Včera jsem nakreslila strom. Dlouho mi nic nakreslit nešlo, takže jsem z něj měla docela radost, i když byl divný a trochu rozpačitý. Rostly z něj ale oči, což beru jako pozitivum. Pár lidí se v reakci snažilo naznačit cosi o psychiatrii - ráda bych tedy oficiálně uvedla, že můj psycholog ze mě v poslední době radost má a rodiče jsou v pohodě, děkujeme za optání.

Při sdílení osobních věcí (kresby included) někdy trpím iracionálními obavami, že se tzv. lidem nebudou a nemůžou líbit. Komično situace typu "co tomu řeknou lidi" je umocněno faktem, že mě většina z nich nikdy neviděla. Ten pocit nepatřičnosti a nechtění vždycky odněkud nezván vyleze a musím ho praštit po hlavě lopatou nebo retweetem. Kdybych nesdílela po internetech kresby stromů, pravděpodobně zmizí polovina toho, co posledních 12 let dělám - ta půlka, co zbude, budou věci s očima. Stromy tvoří podstatnou část mé tvorby a právě proto, že se tak často zabývám jejich stylizací, nevěřím, že by mohly ještě něco "vypovídat" o jakýchkoli psychověcech. Osoby, které se mě občas snaží na těchto švestkách nachytat, zpravidla upozorňuji dopředu, že trochu kreslím a nejspíš to celé nebude nic znamenat. Počet kořenů, rozvětvenost rozvětvení, ohnivost, rozloha koruny, suky, ďubky v kůře, ulomené větve, hmyz, japka... tyhle věci na stromech bývají. A pokud jsou i na vašem "stromě života", tak to podle mě neznamená, že jste divní a měli byste si vzít prášek, ale jen to, že máte zajímavej strom.

rionkovic stromy 2004 ~ 2015:p.s. thank you ruby za odseknutí z nicmoc stavu.

Komentáře

Tvá stromiska mám rád :-). Ten tyrkysovo modro zelenej vpravo dole, jak se odráží na vodní hladině, to je něco nového? Moc najs.

Obrázek uživatele rionka

Trin: Děkuji. Tamty věci dole jsem nakreslila někdy v létě, není to dokončený, zatím se to objevilo jen na téhle malé fotce na twitteru - až budu mít pocit, že je to hotovo a "ono", dám vědět :)

Budu se těšit :o)

Přidat komentář