.třídní sraz po deseti letech

hromadné foto třídy 4.V

Včera proběhl třídní sraz s maturitním ročníkem po deseti letech. Někteří nemohli přijít, někteří kojili a někteří brzo utekli, ale přesto jsme se sešli v deseti lidech (silné játro) a bylo to přátelské, příjemné a nostalgické. Ačkoli by nás to v šestnácti nenapadlo, jsme v podstatě pořád stejní, jen někteří získali nová jména nebo se jim narodily děti. Vypadáme čímdál stejně. Překvapivě větší část z nás stále maluje, fotí nebo se jinou formou věnuje umění či designu. Asi jsme skutečně byli "poslední silnej ročník", jak nám kdysi vyhrožovali, haha. Stali jsme se kancelářskými krysami, rukodělnými výtvarnicemi, učitelkami a lektorkami, manažerkami, technology i matkami. Bylo fajn se potkat, je to celé takové mírně hořkosladké, ale velmi příjemné. Někteří z toho měli pocit, jako bychom měli jít zítra zase do školy :)

Bylo to emocionálně zvláštní a trošku mě to vyčerpalo, ale to nevadí. Příští rok se pokusím udělat třídní sraz znovu a snad se mi podaří potkat i ty, co tentokrát nemohli. V červnu 2016 se bude konat den otevřených dveří v naší bývalé škole, takže se asi zajdu podívat, jak se změnila. Spousta profesorů z naší doby už je pryč, stejně jako historické vybavení a vlastně i původní název školy.

Tenhle projekt bude na dlouhé lokte, ale věřím, že dříve nebo později se oba díly školní kroniky podaří nejen doplnit, ale i kompletně naskenovat:
http://kronika4v.cz

Komentáře

no krásný jen ta fotka by mohla jít stáhnou uzli:-) Danča S.

Přidat komentář