.urbex pohlednice: hot or not?

opuštěný hotel

Dnes jsem se zaobírala strašně moc věcmi jiných lidí, takže je konečně čas na blogpost o mých vlastních věcech, co mám rád! Poslední dny tu navrhuju a tisknu "projekt", jehož možnost realizace mi vyskočila v hlavě už v březnu tohoto roku [trochu za to může i Trin, děkuju.] Napadlo mě totiž -- samozřejmě ve sprše! -- že bych kromě již zavedených kreslených pohlednic mohla zkusit vyrobit i pohlednice s různýma divnýma fotkama, co jsem nafotila v různých divných lokacích. Ne, že bych jich měla málo, tedy. Takový urbex.

Co to ta ženská mele? -- "Urbex neboli urban exploration můžeme do češtiny přeložit jako městský průzkum. Jedná se o (většinou) amatérský průzkum běžně nepřístupných urbánních či industriálních lokalit, opuštěných obytných či průmyslových prostor (staré domy, továrny) apod. Tento koníček bývá propojen i s uměním." Toliko volný překlad z http://urbex.cz, leč doporučuju i http://kafelanka.cz a http://opacity.co.uk. Bláznivý lidi, co lezou na opuštěná místa a fotografují věci, co jim přijdou krásné anebo zdokumentováníhodné.

Vím, že existují jedinci, kteří fakt nemají rádi lidi, co lezou do opuštěných budov. A pak jsme tu my, kterým se to líbí nebo máme z nějakého důvodu rádi tyhle obrázky. Takže se naskýtá otázka: Je dobrý nápad stvořit sadu urbex pohlednic pro opravdové lidi tam venku, na prodej? Je to HOT or NOT? Udělala jsem k tomu napravo novou anketu. Hlasujte či zvracejte/chvalte do komentářů, všecko čtu.

Obrázky v setu, o kterém je řeč, najdete níže pod textem; vznikly v průběhu července a srpna 2011 v jednom krásném opuštěném areálu nedaleko Krna. Mám tyhle věci ráda. Fotek tohoto druhu mám mraky, mnohé vypadají na papíře fakt sexy a nevylučuji, že časem vznikne i set číslo dvě. Rovněž děkuji jedincům, co tuhle problematiku lezení do divnejch lokací chápou, podporují mou tvorbu anebo mě všelijak náhodně těší, jako např. Trin, Kňak, Tichotlapka, Dejv a další. Kuju.

Komentáře

Je mi ctí a potěšením a jsem ráda, že o tom uvažuješ. Pokud do toho půjdeš, stoupám si s košíčkem do řady :).

Obrázek uživatele rionka

Trin: podobnych reakci si strasne moc vazim, davaji mi silu pokracovat dal. dekuju

Mám to stejně :). Myslím, že je důležité podporovat zajímavé a hezké věci a lidi na kterých nám nějak záleží, protože mi připadá, že je toho hrozně málo, že se dobré hlasy raději neozvou a všude převažuje taková ta negativní stránka nebo ticho.. a možná se mi to enem zdá, kdo ví. Erm.. no :).

Obrázek uživatele rionka

Trin: nezdá se ti to. hateři mají mnohem větší nutkání a taky potenciál reagovat hlasitě, pohání je emoce. mírní umělecky založení lidé si promyslí odstavec v hlavě a pak zavřou okno a jdou třeba vařit nebo venčit krysu. je to prostě... internet uřvaných :-)

Já bych takové pohlednice chtěl. Zatancoval bych za ně. Poskládal bych za ně nějakou básni. Vymyslel bych nějaký nový vtip. Pokusil bych se udělat Sirsasanu. Zatahal bych za splachovadlo. Nakroutil bych papírový kapesník. Kydl bych si krém na ruce na tělo. Rožl bych lampu. Uvařil bych kávu do nestandardního hrnku. Zkusil bych se zakousnout do ponožky. Vypral bych rukavici v cizí pračce. Pokusil bych se odolat jehelníčku. Nenakukoval bych do camery obscury, kdybych nějakou potkal. Nezkusil bych podojit krávu, která by šla náhodně kolem. Očichal bych vdolek. Poskočil bych v šalině. Nazdobil bych perníček. Nosil bych v kapse desetník. Divně bych se koukal. Byl bych šťastný, kdybych takové pohlednice měl.

Obrázek uživatele rionka

Jesisem: jehelníček zvládnu, ale těžko odolat jesisemníčku! těšíš mě. budou.

Jen do toho - konečně bych mohla někomu poslat pořádnou pohlednici z Brna! :)

Obrázek uživatele rionka

Drobek: moc ráda tě vidím!

na přehradě?

Obrázek uživatele rionka

Přidat komentář