.úspěšné dokončeniny 4 & 5/2016

pouť v Podolí

↑ foto: Zatnaktel

Dubnovou dokončeninu jsem nějak nezvládla publikovat. Před měsícem jsem se cítila poněkud neschopně, vyčerpaně a jen těžko se mi hledalo něco, co bych považovala za podařené, i když jsem se aktivně snažila vyhledávat věci, co mi dělají radost. Je fascinující, jak dokáže změna úhlu pohledu zamávat s psychikou a to na obě strany. Dnes mi to ale asi dává smysl a zvládla jsem to dobře.

Je poslední neděle měsíce května, přerod mezi jarem a létem, jedno z mých nejmilejších období. Po ránu fotím šípkové růže, orosené po nočním dešti. Trávím víkend v práci, tudíž se nemohu vyskytovat na cimburském koštu vín, ale vynahradím si to za čtrnáct dní na setkání malých pivovarů. Nebyla jsem schopna čtyři měsíce skoro nic pořádného nakreslit a nesnášela jsem se za to, ale poslední dobou na tvoření začínám mít zase sama od sebe chuť - přirozeně. Nesmím na sebe spěchat. Ačkoli mám teď práce nad hlavu, v poslední době se cítím ve vlastní hlavě celkem dobře a myslím, že se mi daří vyhýbat unáhleným a destruktivním rozhodnutím (dávat výpovědi, pálit mosty atd). Někdy v poslední době mívám i nelogicky dobrou náladu "jen tak", třeba už po ránu... to neznám! Pravděpodobně to souvisí s léky, které poslední měsíc užívám a pokud budu schopná takhle fungovat i nadále, bude to super. Jen jsem v posledních týdnech strašně utahaná a opravdu hodně spím, ale asi je to jednou za čas potřeba.

Co se podařilo v dubnu a květnu 2016?

• udělala jsem si růžovočervené vlasy. a objednala jsem si nové barvy (polopermanentní Directions). myluju to
• taťka úspěšně zvládl operaci... držíme palce.
• navštívila jsem dvakrát babičku (s druhou jsem si aspoň dlouze popovídala telefonem) a po cestě nafotila spoustu kytek. hyrkams chrpy, vlčí máky a růže šípkové.
• umřel mi notebook, takže jsem celý květen fotila jak divá... bez možnosti výsledky prohlídnout či publikovat. naštěstí mě to nezabilo a notebook byl nyní úspěšně odzálohován, přediskován a přeinstalován (k svátku!). šeskrát hurá!
• strávila jsem několik dní u lesa v záplavách fialek na Lomu.
• vyrazila jsem do Prahy, opila se se spolužačkou a poblinkala jí kuchyň... naštěstí se neurazila :)
• navštívila jsem se Syslou festival Čarodějáles a viděla naživo Guano Apes. fotky budou.
• navštívila jsem úžasné fascinující prostory obrovského podzemního vodojemu z přelomu 19. a 20. století. fotky i texty doplním.
• naposledy jsem nahlédla do areálu Vlněny a něco nafotila, tentokrát konečně za pořádného denního světla a s oficiálním povolením. do interiérů nás bohužel nepustili. areál se v průběhu května začal bourat, stát zůstane jen Bochnerův palác :(
• strávila jsem víkend s rodinou na pouti. byli jsme na labutích, autodromu i na rumu. nikdo neblinkal.
• po letech jsem s Kiki opět vyšplhala ku hradu Cimburku u Koryčan. původní plán byl zdržet se asi dvě hodiny, nakonec jsem tam zůstala tři dny, nafotila jsem všechny věže ze všech úhlů, točila pivo, drbala psa a zpátky do reality se mi vůbec nechtělo. opakovat!
• oslavili jsme s mužem pět let společné koexistence :) (víno, jahody a barvy na vlasy - co si přát víc?)
• oslavila jsem ručníkový den s Pinkie Pie.

Nálady jsou hopkavé potvory. Ale pokud můžou dolů, tak zákonitě můžou i nahoru!
https://www.moodscope.com/

Přidat komentář