.vzpomínky: VLNA 4 - pohřeb sekundárního sektoru [2013]

Vlněna

Dnes jsem si do meníčka napravo přidala položku "nostalgičník". Nostalgičník mi vznikl v hlavě v reakci na nedávno ohlášené změny v kulturním schématu města Krna. Asi tři měsíce jsem byla vypnutá, neschopná kamkoli chodit, a v den, kdy jsem šla poprvé do práce, vyšlo najevo, že se zavírá Boro. Poslední koncert a zavíračka bude 18. června. Dnes postihne stejný osud Mandragoru na Křenové, večer ji jdeme dopít. Nad Vlněnou se vznáší demolice jako plesnivej otazník. V této rubrice nebude dlouho prázdno.

Následující obrázky pocházejí z loňské akce VLNA 4 v bývalé textilní továrně Vlněna - tehdy se mělo jednat o úplně poslední akci v tomto areálu před plánovanou demolicí. Pro veřejnost byla tehdy otevřena i druhá hala s výstavou obrazů (Věra Vtípilová), magických barelů plných světýlek (studenti KVV PdF MU), hrací skříní (Ivan Palacký) a tunou úžasně divných textiláckých reliktů. Dokonce jsem se během vystoupení Budoáru staré dámy poprvé odvážila pohoupat se na houpačce, když je to "naposled"... Pak byla ale demolice Vlněny opět odložena. Nevíme dne ani hodiny (prý konec tohoto roku, 2014). Včera večer proběhla VLNA 5. Pohoupala jsem se znovu a prolezla pár koutů Vlněny. Některá věci jsem nafotila znovu a objevila jsem i pár nových pohledů z volně přístupných míst. V letních podmínkách je světlo pochopitelně mnohem lepší než loni v říjnu.

Ten areál je ohromný, kdybych na to měla čas (včera nebyl) a hlavně koule, chtěla bych vidět něco víc z těch interiérů rozbitých výrobních hal... ale jak kuci a holky z tajnýho místa píšou křídou na dveře, vstup je na vlastní nebezpečí. Když se na tebe něco zřítí, je to tvůj problém. Nehodlám dělat organizátorům skvělé akce problémy. Tajuplné světlo z místa, kde nic svítit nemohlo a včerejší focení se zatajeným dechem v části, kde se ozývala meluzína, skřípání a bouchání nějakých rezavých věcí, co nebyly vidět, mi pro kvalitní nervydrás zatím stačí. Když jsem přišla, dostala jsem vstupenku s číslem 24, krátce před mým odchodem se prodalo číslo 180. Po plesnivých uličkách se až do setmění procházeli ohromení lidé s foťáky. Těší mě, ze jsem tohle viděla. Doufám, že ještě bude šestka.

Napsali o Vlněně:

http://jza.smerem.cz/clanek/209&title=Vln%C4%9Bna (25.5.2013)
http://jza.smerem.cz/clanek/220&title=Vln%C4%9Bna%20podruh%C3%A9 (3.11.2013)
http://spravnym.smerem.cz/Tema/Vln%C4%9Bna (2014)

• Galerie: 2013 10 12 Vlna 4 - Pohřeb sekundárního sektoru [99 fotek]

Komentáře

Takové... atmosferické...

Přidat komentář