.vzpomínky: Tak nám zavřeli Boro. RIP!

Boro - hudební klub na Křenové

Největší RIP ze všech RIPů, ještě pořád je mi divně, když procházím ty fotky.
Začátkem června prosákla zpráva, že Boro končí a 18.6.2014 se konal poslední koncert. Za dobu mé zdravotní indispozice mi bohužel uteklo pár akcí, na které jsem se těšila a už nikdy nebudou. Vyrazit na tu poslední a dopít tam zásoby rumu byla prakticky povinnost. Večírek zběsilý, zpocený, srovnatelně legendární jen s loňskou "zavíračkou" před prázdninami, až na to, že tehdá byla pauza zakončena podzimním koncertem s dokořán rozevřenými zlatě lakovanými dveřmi od hajzlíků, kam ses podíval. Loňský rok nesrovnatelně legendární - díra tohoto tvaru a typu bude v brněnském undergroundu nestvůrně chybět. Jsem snad měl rád i tu plíseň.

Nejlépe problematiku zřejmě shrnul soudruh Skiner ve svém twítu. RIP.

Obrázky za tisíc slov. Lampička u mixpultu. Místo, kde je pořád tma. Ježíškovy genderově nekorektní obrázky na rukou příchozích. Pití rumu pod světlem z pračkového bubnu. Halucinogenní červenozelené stěny v narůžovělém přísvitu, pach sklepa nebo snad nostalgie once again. Moment, kdy se z "pódia" začnou vrhat holky do davu a dav sám mezi odposlechy jako divná růžovoučká mexická vlna. Moment, kdy mi Bro zapůjčuje jen tak beze všeho svůj telefon, abych si mohla pod nohama lidí v sále posvítit a najít své špunty do uší. Hromada milých, přátelských lidí ve tmě. Moment, kdy se člověk válí smíchy po baru mezi rumem a rozsypaným tabákem ve snaze zapsat si na papírek hlášku, která ráno nebude už vůbec tak vtipná, jak se zdálo, ale čert to vem. Holky, co si u mě nechávají své desky. Kluci, co si u mě nechávají své pití! Postupné proškrtávání piv na tabuli, jakož i vín a panáků, jak se všechno postupně čím dál víc dopíjí. Nakonec došel i rum. Srdíčka na tabuli. Objímání. "Sedmipusa! Osmipusa!" Kántry nad ránem. Bar zaskládanej dopitým sklem, kouř a zrcadla. Kdo se nejmenuje Kamil nebo Ivoš, měl by odejít. Poslední selfie na hajzlu a vypadnout na pětku. Šum v uších. A pak už pořád... a pořád.

• Galerie: 2014 06 18 Auxes + Sweet Cobra, zavíračka Boro. RIP [74 fotek]

Fotky na FMZ byly všude samozřejmě mnohem dřív, tady a tady. Taky tam su kdesi ve šmouhách. A tohle je snad nejlepší obrázek.

Přidat komentář