.z kalendáře 2015 bude nakonec kalendář 2016

návrhy z března 2014

Začátkem roku se to zdálo na dosah, ale kalendáře se prodávají už od září a za rohem je konec roku, takže jsem se s konečnou platností rozhodla celý kalendářovitý projekt posunout na příští září. Ve skutečnosti to rozhodně není "o rok", spíš o půlku, protože budu muset dovymyslet, jak má vypadat tisk a vazba, což chce čas navíc. Snad to ještě někoho v té době bude zajímat. Důvodem toho posunu není, že bych přestala malovat. Naopak, myslím si, že poslední dobou maluju opravdu hodně, narozdíl od první poloviny roku, kdy jsem kreativně zdechla. Ale chtěla jsem, aby - když už to hodlám opravdu vytisknout na papír - byly všechny kresby v kalendáři To Pravé... a tak některé části předělávám, aby byly pravější :)

Mám pochybnosti o lednu, ale únor je úžasný. Březen dosud jaksi není, neboť všechno kreslím náhodně a chaoticky. Duben předělávám, protože to není přesně ono, ale květen je nádherný a kdyby se nějak záhadně nestalo, že jsem ho zapomněla naskenovat, už ho tady máte. Červen a celé prázdniny jsou hotové, září budu kreslit znovu, říjen miluju, listopad vypadá jako Ivunec a prosinec nemám. Lol. Krajinky, stromy a panenky se mi do toho nehodí, chtěla jsem pro každý měsíc nakreslit jeho samostatnou personifikaci a nepoužívat staré obrazy z minulých let. Někdy bývají ta hluchá neinspirativní období docela dlouhá, člověk si ani neuvědomí, že dva měsíce nic nenakreslil a pak ho to jednoho dne praští do hlavy a začne horečnatě hledat čistý kus papíru. Když jsem si po nemoci v červnu uvědomila, že vlastně žiju, začala jsem chodit ven a navštěvovat koncerty - protože to konečně šlo - a kreativní záchvaty jsem zachycovala spíš na fotkách. Teprve v září jsem začala zase pořádně malovat a nořit se do toho s nějakým jasným cílem, nevím proč, prostě to tak bylo. Většinu z těch kreseb ještě nikdo neviděl. Letos bylo vůbec nějak hodně divných období, kdy mi nebylo jasné, co mám dělat a co mám být. Ne, že bych to už věděla, ale započatých projektů bez konce už mám za sebou hromadu a tuhle věc bych chtěla dodělat. Je to takový malý virtuální "cíl", představa určité "budoucnosti". Neptejte se, kde se vidím za pět let, teprve jsem se smířila s dalším rokem.

Pár souvisejících obrázků - některé jste asi už viděli:
Komentáře

Skvělý nápad! Vypadá to nádherně. Já jsem teď dlouhodobě kreativně zdechlá, takže závidím... Držím pěstičky za dokončení tohoto projektu :)

Obrázek uživatele rionka

AmyAleera: Děkuju! S kreativní zdechlostí soucítím a držím palce, aby to přešlo. Obvykle to indikuje i nějaký jiný problém v interních oblastech. Tak se brzy oprav a uzdrav :)

S takovým kalendářem bych se, tažen časem, ještě urputněji vzpíral příchodu dalšího měsíce, jen abych mohl déle obdivovat očičkatou krásnotu, paty do země zarývaje.

Obrázek uživatele rionka

Vitsoft: Děkuji, pane! Bude mi potěšením sledovat řečené zarývání - umělcova duše se takto neobvyklým anatomickým útvarem zajisté ráda inspiruje.

sklízí můj veliký obdiv a "paty do země zarývaje" to přesně vystihují...

Obrazy v kalendáři jsou však nadčasové, lze je obdivovati neustále, i když jeho původní funkce pominula.

rok 2016 bude dobrý, právě jsem se rozhodla
těším se moc a hlavně na duben :)

Obrázek uživatele rionka

bolinka: on i ten 2015 vypadá, že bude stát za hřích :-)

To musí být radost otáčet listy :-)

Přidat komentář