.zákrysník: o princezně Meriele Kanálnici II.

potkan Meriela

Kanálnice neboli Meriela se narodila 16.1.2014 a přišla k nám z chovatelské stanice LMG Rattery. Jako každá aguti kanálnice, i tato kanálnice dostala přezdívku Kanálnice. A stejně jako předchozí Kanálnice Chelsie, i tahle se na čas stala mocnou velitelkou pluku a budeme na ni láskou vzpomínat.

Meriela a Qintina se k nám nastěhovaly ve stejný den 19.3.2014. Meriela byla hubená krasavice, sportovní typ s jasnýma očičkama jako korálky. Už od prvního dne měla v kleci hlavní slovo, hned potom, co každému vysvětlila, že právě teď nastává období Kanálnice! Má sklony k alfasamicování už odmala, nejprve chránila menší Qintinu, pak se pokoušela o bezvýsledné výpady proti paní domu Bleskomyši a teď si vyřizuje účty s nejstarší tlusťoškou Zrzkou. Jak nám paní chovatelka potvrdila, v jejím rodu měla vždy hlavní slovo babička, což byla "osobnost". V roce věku kdysi hubená Meriela tloustne, roztahuje se a začíná nám bezostyšně panovat v kleci. Vzhledem k tomu, že už jsme jednu vládu Velké Kanálnice zažili, tak se máme na co těšit :)

Update (30.3.2016): Kanálnice se zvětšila, dva roky všemu vládla a pak se odebrala na odpočinek. Po operaci dvou velkých nádorů, ze které se počátkem roku zázračně rychle vylízala, bohužel vyskákaly mnohé další ze všech stran a navíc vracející se hnisavé ouško. Takže babička momentálně často hibernuje, pomalu jí vystupuje páteř a zadní nožičky přestávají poslouchat. Myslím, že proběhla minimálně jedna mrtvička, protože od ledna najednou chodí výrazně našišato a pomalu. Někdy zapomene, kde/kdo je a už moc nezvládne rovnováhu, patové situace řeší náhlou rotací… Pořád ji ovšem strašně zajímá, co se kde děje a co by mohla komu sežrat, takže ještě zdaleka nekončíme. Hodně se chodí tulit. Z kdysi poněkud útočné paní domu vzbuzující respekt, která mě několikrát hryzla, když se mnou nesouhlasila, se stala zvláštní křehká bytůstka, kterou můžu osahávat, jak se mi zachce, jí kousky jídla, které jí rukou přidržuju, pije s bradou opřenou o můj prst a nechá se nosit na ruce po bytě, zatímco druhou rukou dělám věci a vykládám jí, k čemu tohle je a co ještě nasypeme do misky. Takové miminko našišato. Občas na mně usne, je to už stará paní. Hořkosladce mě těší, jak úžasně neobvyklý vztah jsme si takhle ke konci vybudovaly. Snad ještě chvilku užijem.

Update (13.5.2016): Kanálnice to zabalila dne 12.5.2016 ve věku 2 let, 3 měsíců a 27 dní. Příčinou bylo dlouhodobé oslabení organismu rakovinou, mrtvičkou a nakonec bohužel i hnisavým abscesem v dolní části bříška. Ještě den předtím se ke mně ale tulila a s chutí jedla. Zažily jsme spolu spoustu zvláštních věcí a proměn. Bude mi chybět.

Přidat komentář